Sealey SV20 Series 18G Cordless Nail/Staple Gun 20V - Body OnlyProduct Code: SEACP20VNG
This product is temporarily unavailableSealey
Sealey
    This product is temporarily unavailable
    Qty.
    374.99
    Home DeliveryFree for orders over 50* More InfoNot Available
    Click & Collect
    Not Available
    Email When in Stock
    Product Detail
    Sealey SV20 Series 18G Cordless Nail/Staple Gun 20V - Body Only
    • Powerful, compact cordless nail and staple gun can drive up to 50mm 18G nails or 40mm 18G staples into wood, without compressed air or mains power supply.
    • Features an adjustable drive depth wheel for accurate results.
    • Selectable single or contact firing allows use for different applications.
    • Robust composite housing incorporates two LED lights for use in low light areas.
    • Quick and easy nail or staple loading system with low level indicator.
    • Safety trigger device prevents accidental firing of nails or staples.
    • Requires compatible 20V battery and mains charger, sold separately.